stycznia 17, 2017

Las. I kropka.Z bloku, w którym mieszkamy do lasu jest trzy minuty szybkim krokiem, no i pięć, gdy idzie się z dwoma psiakami. Tym bardziej nie wiem, jak to się mogło stać, że nie byłam w nim prawie dwadzieścia (!) lat, dwa-dzie-ścia. No po prawdzie, chadzałam z Fionką i Florką polanami nieopodal, ale to nie był ten najprawdziwszy LAS. Pójście do niego, zupełnie przypadkowo i spontanicznie, nadało temu wydarzeniu status odkrycia, bo to wielkie odkrycie było (ja zatem jestem wielką odkrywczynią). Po nim naprawdę już nic nie było takie same. Wiem, że trąci to banałem na 300%, choć mam cień nadziei, że ktoś podniesie rękę i powie: "i ja i ja uwielbiam las" :-)

Co zatem się zmieniło? Nieopatrzenie spostrzegałam, że w lesie w ciągu mikrosekundy zapominam o każdym problemie: błahym, większym, pstryk i znika. Poczułam wolność, totalną, bezgraniczną wolność. Zaczęłam zwracać uwagę na detale: zmieniające się liście, ptaki, czasem sarny, a szczególnie wypatrujemy zająca, ot tak, po prostu zająca. Zdecydowanie jest on naszym ulubieńcem. Swoją drogą, czasem nas zaskakuje kicając jak niby nigdy nic między osiedlowymi blokami.

I co najważniejsze, zwolniłam, tak na życie, po prostu zwolniłam...


Zrobiłam mały i naprawdę szybki research w "googlach". Wpisałam górnolotnie brzmiące hasło: "wpływ lasu na zdrowie człowieka", nie będę cytować i przekierowywać do konkretnych artykułów, same tytuły mówią mi, to co już doskonale wiem, np.: "spacery po lesie są zdrowe "właściwości lecznicze drzew", "źle się czujesz? Spacer do lasu to najlepsze lekarstwo", "6 powodów, dla których warto spacerować po lesie" etc. etc. etc.

A na koniec crème de la crème, czyli moje ukochane niedźwiedzie:-)

                                                                               Fiona:


                                                                            oraz Flora:


Jak sam ubiór wskazuje, to kadr z zimowego spaceru, bo zapomniałam dodać, że spacer w lesie ma tylko wtedy sens i magię, jeśli się dobrze ubierzemy :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 fioufiou , Blogger