czerwca 03, 2017

Wyczeska idealna – Furminator


Pan Odkurzacz – to on towarzyszy nam niemal codziennie w domowej krzątaninie. Z góry uprzedzam, że absolutnie daleko mi do perfekcyjnej pani domu. Lubię porządek, ale we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek (w szczególności jeśli jest się podwójną psią mamą). U nas odkurzanie jest niezbędne nie tylko ze względu na różności przynoszone przez psiaki ze spaceru na łapskach, ale największym utrapieniem była oczywiście sierść. Pomijam fakt, że Florka każde odkurzanie traktuje jak pole bitwy, a sam odkurzacz jest wrogiem nr 1. Nad tym też już pracujemyJ
Długo można by było wymieniać miejsca, gdzie znajdowała się psia sierść, najprościej jest napisać, że była ona absolutnie WSZĘDZIE. Przez te kilka ostatnich lat, od kiedy posiadamy pupile, przetestowaliśmy już masę grzebieni, grzebyczków, szczotek, szczoteczek czy też gumowych „grzebieniowych” rękawic. Regularnie popełnialiśmy wyczeski, zaczeski, a i tak sierść kłębiła się na podłogach (i nie tylko) i zawsze znalazł się gdzieś jakiś kłak.


Trochę już nawet do tego przywykliśmy, w sumie nawet nie trochęJ , bo sierść dosłownie wrosła w naszą codzienność! No, ale jak w każdej bajce musi być przecież zwrot akcji i oczywiście happy end. Co jakiś czas opiekujemy się kotami znajomych. Chłopaki wielkie jak tygrysy, więc i sierści produkują sporą ilość. Po wielu trudach, znojach i walce z kłakami nasi znajomi zaopatrzyli się w Furminator. Problem zupełnie zniknął, a kociaki wręcz polubiły rutynowe zabiegi wyczesywania. Postanowiliśmy i my przetestować go na naszych psiakach. Przyznam szczerze, że trochę nie wierzyłam, że istnieje taka „czarodziejska różdżka”, która pomoże w walce z kłaczkami. Tym bardziej, że nasze psiaki mają różną sierść. Fiona ma mięciusią, trochę dłuższą, Florka, krótką i ostrą. Pierwsze wyczesanie nas absolutnie zaskoczyło. Ilość sierści, którą zebraliśmy furminatorem można by spokojnie „przerobić” na solidną, zimową kamizelkę!

Furminator służy do usuwania poszerstka oraz martwego owłosienia i po jego użyciu naszemu psiakowi na pewno nie będzie zimno J Wedle zaleceń, furminator powinno stosować się raz w tygodniu. Jego stosowanie jest niezwykle łatwe i, co najważniejsze, w żaden sposób nie krzywdzi naszego zwierzaka, a wręcz może być czystą przyjemnością (zapytajcie Fiony!).


O czym należy pamiętać kupując furminator? Przede wszystkim należy zdecydować się na model odpowiednio dopasowany do wagi naszego pupila i długości jego sierści. Uważajcie na podróbki, których w sieci jest cała masa, bo mogą one wyrządzić zwierzakom krzywdę.

Stosujemy furminator od kilku miesięcy i możemy śmiało stwierdzić, że psia sierść nie czai się już na nas w każdym możliwym miejscu, a odkurzacz już nie musi być codziennie w użyciuJ Aaa i najważniejsze: Dziewczynki po każdej wyczesce wyglądają jeszcze piękniej J


Łapka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 fioufiou , Blogger