października 27, 2019

Z zielnika babci, 16 listopada 2019 r.


Miłorząb japoński, mak polny, pokrzywa zwyczajna, mniszek pospolity. To właśnie one, od pewnego czasu, jako zielarsko-botaniczne motywy zyskały ogromną popularność. Pojawiają się w przeróżnej postaci, m.in. na: koszulkach, płóciennych torbach, kubkach, okładkach notesów czy też jako główny element kompozycyjny na obrazach i ilustracjach. Większość z Was pamięta je również ze szkolnych pracowni biologicznych, których ściany wypełniały zielarskie plansze z przedstawieniami rozmaitej flory.

A gdyby tak samodzielnie wykonać botaniczną planszę z wykorzystaniem akwarelowych farb? Na warsztatach, pod okiem instruktora, nawet ci bez doświadczenia poczują w sobie artystę! Każdy z Was będzie mógł wykonać botaniczną ilustrację na odpowiednim papierze o formacie A3.

Warsztaty będą składać się z krótkiej części teoretycznej, na której dowiecie się niezbędnych informacji m.in.: o wszelkich meandrach techniki akwareli oraz najważniejszej - części praktycznej, podczas której namalujecie swoją własną zielarsko-botaniczną planszę.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych i młodzieży, na każdym etapie artystycznego zaawansowania!

Cena udziału i materiałów: 55 zł
Termin: 16 listopada 2019 r., 10.00-13.00
Miejsce: Bufet Gruszki na Wierzbie, Akademia Sztuk Pięknych, ul. Raciborska 50, Katowice
Obowiązują zapisy: fioufiou.art@gmail.com
FB: https://www.facebook.com/events/466002463991898/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 fioufiou , Blogger